– Tóth István, a Zehnder magyarországi képviseletének vezetője élőben válaszolt Az építő közösség tagjainak kérdéseire Szerző: Tóth István Február végén Az építő közösség Facebook oldalán élő kérdezz-felelek konzultációt tartottunk, ahol szakértőnk, Tóth István, a Zehnder magyarországi képviseletének vezetője élőben válaszolt Az…
A lélegző fal mítosza (VIDEÓ)
Szerző: Bodnár György
Mint az élet minden területén, az építkezések világában is rendre találkozni olyan mítoszokkal, amelyek régóta terjednek mind az építkezők, mind az építési szakemberek körében. Ezek egyik legjellemzőbb példája a lélegző fal mítosza.
Ebben a fél órás Facebook Élő adásban ennek a mítosznak jártam utána.
Az alapoktól indulunk és olyan izgalmas területeket érintünk, mint a pára kezelése, a szellőztetés, a beltéri festés, a falazóelemek választása, a szigetelés, a párafékező és páraáteresztő fóliák.
Lélegző fal? Dunsztba zárt ház?
A lélegző fal mítoszának legismertebb megjelenési formája: „ha polisztirollal szigeteljük a házunkat, akkor dunsztba zárjuk azt, mert a polisztirol hőszigetelés nem engedi át a párát”.
Az Építem a házam 2. kötetében is előkerült már a téma, de népszerűsége okán érdemes kicsit benézni a kulisszák mögé!
Már csak azért is, mert az állítás nagyon jó példája a féligazságoknak: egy önmagában többé-kevésbé igaz állítás egy tágabb környezetbe helyezve teljesen más megvilágításba kerül!
A pára bekavar
A pára a házépítések, házfelújítások egyik legtitokzatosabb (és legalattomosabb) fogalma.
Azzal, hogy benne élünk a házban, óhatatlanul párát termelünk.
De milyen veszélyekkel jár, ha nem nem távolítjuk el a lakásunkban feldúsuló párát? (A penészedés veszélye mindenkinek beugorhat!)
Milyen eszközök és módszerek állnak rendelkezésre a páraszabályozáshoz?
Hol helyezkedik el ezek között az eszközök között a falazat (tágabban a ház szerkezete)?
Mire kell odafigyelni ennek kapcsán a ház tervezésekor?
Ezekről esik szó a videóban!
Nézze meg a fél órás Facebook Élő adás felvételét!
Ha hasznosnak találtátok a cikket és továbbra is szeretnétek értékes, építkezéshez kapcsolódó tartalmakról értesülni, iratkozzatok fel hírleveleinkre:
… és/vagy osszátok meg barátaitokkal, ismerőseitekkel is! 🙂
Kategóriák: Épületfizika, Falazatok, Szellőztetés, Videók
Vélemény? (0) ↓